Hoşgeldiniz Guest
  Ara  
  Forum Ana Sayfa  | Güncel Konular  | Cevaplanmamış Konular  | Kim Online  | Kullanıcı Listesi


Hızlı Menü »

Bu konuyu izleyen üye bulunmamakta
Threadın Durumu: Active
Bu threaddaki toplam ileti sayısı: 3
Yeni thread aç
Yazar
Görüntülenme Sayısı 7166 - Toplam 2 cevap
tunalim
Stranger
Mehmet  Tunabaş
Katıl: 26.Ağu.2008
Post Sayisi: 3
durumu: Çevrimdışı
Bu iletiye cevap ver  Alıntı ile cevapla 
rose İNSANLARI ZEVKLERİ MAHVEDİYOR

love struck Son 4000 yildaki 80 uygarlikla ilgili kapsamli bir arastirma yapan ünlü ingiliz antropolog John Urwin,her uygarlikta aile bozuldukça uygarliginda parçalanmaya basladigini ve milletin çöküsünün ailenin çöküsüyle ilgili oldugunu söylemistir.Tarihte evlilik ve aile kurumu olmayan toplumlar yok olmaya mahkum olmuslardir.Insanlik aile ve evlilige önem verdigi oranda yeniden büyük medeniyetler kuracaktir.Bir fikriniz varsa lütfen yazin..Bu forumu sizlerden gelen cevaplara göre genişletmeyi düşünüyorum.İlgilenmenizi rica eder saygılarımı sunarım...
[19.Kas.2008 21:21:37] İletiyi yazdırılabilir olarak göster    Üye profilini görüntüle    Send Private Message [Link] Şüpheli iletiyi rapor et: lütfen ilk önce login olunuz  Başa dön 
tunalim
Stranger
Mehmet  Tunabaş
Katıl: 26.Ağu.2008
Post Sayisi: 3
durumu: Çevrimdışı
Bu iletiye cevap ver  Alıntı ile cevapla 
Re: İNSANLARI ZEVKLERİ MAHVEDİYOR

DOĞRUYA,DOĞRU DİYEBİLİYORMUYUZ? Türk milleti olarak bir geçmişimiz, bir geleneğimiz ve bir örfümüz var.
On beş asırdan beri her kurumuyla kökleşmiş, oturmuş bir İslam Medeniyetinin çocuklarıyız.
Bin yıldan beri Anadolu?yu yurt edinmiş, nice dağları bağ haline getirmiş, nice çatlamış toprakları su ile buluşturmuş, alnını teri ile ellerinin nasırı ile köklü bir medeniyet kurmuş aziz Türk milletinin torunlarıyız.
Arkamızda sağlamca yaslanabileceğimiz böylesine kaynaklarımız var, önümüzde ve elimizde de, ceddimize rehberlik yapmış olan evrensel bir kitabımız ve onu insanlığa tebliğ eden alemlere rehber, son elçi, son peygamber Muhammed Mustafa?mız (s.a.v) var.
Bu temellerimiz, bu köklerimiz; kime nasıl bakılacağı,kimden neyin nasıl alınacağı, kimlere hangi ismin takılacağı noktasında yeterli bilgiler ve ip uçları içermektedirler.
Üçüncü bin yılın ilk on yılını tamamlamak üzere olduğumuz şu zaman diliminde tüm dünyada söz sahibi ve güç sahibi olan küresel şer odakları; insanlığa, özellikle de İslam dünyasına kendi doğrularını, kendi çıkarlarını dayatmaktadırlar. Zihinler üzerinde hakimiyet kurmaya çalışarak, binlerce yıl içerisinde ortaya çıkmış olan isimleri ve resimleri silip yerlerine başak isimler ve resimler ikame etmeye çalışmaktadırlar.
Mesela zulüm kötüdür, zalim dışlanması gereken bir tiptir ama bu sıfatlar küresel baronların, çağdaş firavunların isimleri ile birlikte anılırsa hiç de utanılacak sıfatlar değildir!
Hırsızlık yüz kızartıcı bir suçtur, yalan, yalana dayalı talan insanlık suçudur ama bütün bu suçları; ?dünya gemisinin dümenindeki bir millet? işlerse birden bire erdeme dönüşüyorlar ve çağın Bel?amları tarafından alkışlanabiliyorlar.
Biz her zaman ve zeminde dik duruşumuzu ve delikanlı tavrımızı sürdüreceğiz. Bu duruş aynı zamanda inancımızın bir buyruğudur, aynı zamanda aziz ecdadımızın bir vasiyetidir.
Küresel güçler istiyor diye, onlar öyle tanımlıyor ve işlerine öyle geliyor diye biz hiçbir zaman kargaya bülbül, kaktüse de sümbül demeyeceğiz. Karga, dünyanın neresinde olursa olsun kargadır, bülbül de bülbüldür. Kargayı ne kadar eğitirseniz eğitin ondan bülbül sesi elde edemezsiniz. Kargayı hangi altın kafeste beslerseniz besleyin, yiyecek çeşitlerini ne kadar artırırsanız artırın ,kafesten çıkar çıkmaz gideceği yeri bellidir, ardına düşenleri de götüreceği adres bellidir.
İnsanlık bir dayatma ile karşı karşıya; ille de kargaya bülbül diyeceksiniz.
Şeklini, rengini gördüğü halde, sesleri dinlediği halde, küresel şer odaklarına kulak vererek kargaya bülbül diyenlere yazıklar olsun.
Dünya durdukça, ömrümüz oldukça bizim nazarımızda karga kargadır bülbül de bülbüldür, kaktüs kaktüstür sümbül de sümbüldür.Bu gün dünyada bütün hakızlıklar kendilerine medeni dediğimiz devletler tarafından yapılmaktadır.Hele orta doğu bölgesi bu medeni devletlerin en acımasız rant savaşı yaptığı bir bölge.Adam okyanus ötesinde,ama orta doğuda hak iddia ediyor.Adam avrupa'da bu bölgede hak iddia ediyor.Bu haksız politikaları ancak bölgesinde ve dünyada güçlü TÜRKİYE önler.Yeniden güçlü Türkiye'yi ancak doğruya doğru diyenler ve ona destek olanlar kuracaktır.Saygılarımala...
[19.Kas.2008 21:52:37] İletiyi yazdırılabilir olarak göster    Üye profilini görüntüle    Send Private Message [Link] Şüpheli iletiyi rapor et: lütfen ilk önce login olunuz  Başa dön 
levent21
Stranger
levent
Katıl: 21.Mar.2012
Post Sayisi: 5
durumu: Çevrimdışı
Bu iletiye cevap ver  Alıntı ile cevapla 
Re: İNSANLARI ZEVKLERİ MAHVEDİYOR

bu paylaşıma katılmamak elde değil
[21.Mar.2012 17:26:01] İletiyi yazdırılabilir olarak göster    Üye profilini görüntüle    Send Private Message [Link] Şüpheli iletiyi rapor et: lütfen ilk önce login olunuz  Başa dön 
Threadı yazdırılabilir olarak göster  Yeni thread aç


Uzerine.com  ©2005 Uzerine.com
Ana Sayfa | Bize Ulaşın | Gizlilik Sözleşmesi | Kullanım şartları | Üye Girişi