Teknoloji

Red Dead Redemption 2 PC için sistem gereksinimleri belli oldu


Dünyayı kasıp kavuran popüler oyunlardan Red Dead Redemption 2, çok yakında PC için de satışa sunulacak. Peki Red Dead Redemption 2'nin sistem gereksinimleri nasıl olacak? Oyunu akıcı bir şekilde oynayabilmek için nasıl bir PC'ye sahip olmak gerekiyor?
 Pzt, 14 Eki 2019

Hurriyet

PUBG için yeni dönem başlıyor: İşte yenilenen oyun içi para birimi


PUBG Corporation yaptığı bir duyuru ile PUBG'nin ücretsiz olarak sunulan ve PUBG tecrübesini daha düşük sistemlerde yaşamanıza imkan sağlayan PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS LITE (PUBG LITE) için yeni içeriklerin hazır olduğunu açıkladı. Bunlardan biri de yeni para birimi olacak.
 Pzt, 14 Eki 2019

Hurriyet

Google Chrome, görselleri yapay zeka ile yorumlayacak


Google'ın popüler web tarayıcısı Chrome'a gün geçmiyor ki yeni bir özellik gelmesin. Şirket, bu kez yapay zeka teknolojisini görseller üzerinde kullanmayı düşünüyor. Peki yeni özellik nasıl çalışacak? Kullanıcıların ne işine yarayacak?
 Pzt, 14 Eki 2019

Hurriyet

LinkPlus, Splunk veri platformunu ve çözüm teknolojilerini masaya yatırdı


Dünyanın önde gelen birçok teknoloji üreticisinin distribütörlüğünü yürüten LinkPlus, Splunk veri platformunu ve bu platform üzerine konumlandırılmış çözüm ve teknolojilerini müşterilerine daha yakından tanıtmak amacıyla Splunk Discovery Day düzenledi.
 Pzt, 14 Eki 2019

Hurriyet

Marka oyunun içinde mi yoksa kendisi mi olmalı?


Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle görsel olarak zenginleşen, kullanıcı ile etkileşimi artan ve giderek daha keyifli hâle gelen mobil oyunların ekonomik değeri de giderek artıyor. Özellikle 5G ile beklenen yüksek hız, oyun sektörü için bir sıçrama noktası olabilir. Bu yıl yaklaşık yüzde 8,3 büyüyen akıllı telefon kullanıcılarının sayısı 3,2 milyar kişi olarak tahmin ediliyor. Küresel olarak bu yıl sonuna kadar 2,5 milyardan fazla insanın mobil oyun oynayacağı tahmin ediliyor. Peki bu kadar çok kişinin olduğu bir yerde sizin markanız nasıl konumlanıyor?
 Pzt, 14 Eki 2019

Hurriyet

Yapay zekanın güvenlikteki payı 40 milyar doları zorlayacak


Siber güvenlik pazarında yapay zekanın pazar payının 2026 yılına kadar 38,2 milyar doları bulacağı öngörülüyor. Siber güvenlik uzmanlarına göre, yapay zekanın siber güvenlikteki pazar payının artmasındaki itici güçlerin başında, gelişen tehditler ve şirketlerin veri güvenliği endişelerinin artması geliyor.
 Pzt, 14 Eki 2019

Hurriyet

Uzayda inek hücrelerinden 3 boyutlu yazıcıyla biftek üretildi


Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki astronot ve kozmonotlar için inek hücrelerinin üç boyutlu yazıcıyla çoğaltılması yoluyla biftek üretildi.
 Pzt, 14 Eki 2019

Hurriyet

Türk bilim insanından 'ultra ince' buluş


Türk öğretim üyesi öncülüğünde, nano teknolojide kullanılmak üzere elmas, altın ve alüminyum gibi tabakalı olmayan maddelerden ultra ince malzeme üretmenin formülü bulundu.
 Pzt, 14 Eki 2019

Hurriyet

Dişi çubuklu balinalar yavrularına 'fısıldıyor'


Araştırmacılar, Atlas Okyanusu'nda dişi çubuklu balinaların, avcı hayvanlardan korumak için yavrularıyla çok düşük sesli iletişim kurduğunu tespit etti.
 Pzt, 14 Eki 2019

Hurriyet

AB'den 5G için siber güvenlik uyarısı


AB, devlet destekli oluşumların 5G iletişim teknolojilerine daha fazla siber saldırı yapılabileceği konusunda uyardı.
 Pzt, 14 Eki 2019

Hurriyet

Apple Çin'i kızdıran 'mobil uygulamayı' kaldırdı


Apple, Hong Kong'da protestocuların polislerin konumlarını güncel olarak takip edebilmelerini sağladığı için Çin'in tepki gösterdiği mobil uygulamayı sisteminden kaldırdı.
 Pzt, 14 Eki 2019

Hurriyet

Liseliler robot 'Güneş' ile şampiyonluk istiyor


TEKNOFEST İstanbul'da "Güneş" isimli robotlarıyla üçüncü olan Karaman Temizel-Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, robotlarını geliştirerek gelecek yıl daha büyük başarılara imza atmayı hedefliyor.
 Pzt, 14 Eki 2019

Hurriyet

NASA iyonosferi inceleyecek uydusunu yörüngeye gönderdi


ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), gökyüzünün uzay ile buluştuğu dinamik ve gizemli bölgeyi araştırmak için dün gece yörüngeye uydu gönderdi.
 Pzt, 14 Eki 2019

Hurriyet

Tokalaşmanın 3 saniyeden uzun sürmesi kaygıyı tetikleyebilir


Üç saniyeden uzun süren tokalaşmaların kaygıyı tetikleyebileceği bildirildi.
 Pzt, 14 Eki 2019

Hurriyet

Türk bilim insanları iki yeni canlı türü keşfetti


Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesindeki bilim insanlarınca, Mersin ve Isparta'daki tatlı sularda yapılan araştırmalarda, dünyada ilk kez görülen, karideslerin akrabası 2 yeni canlı türü tespit edildi.
 Pzt, 14 Eki 2019

Hurriyet

'Lazer Sensör' şüphelilere göz açtırmayacak


Aksaray Üniversitesi Mühendislik Fakültesi tarafından hazırlanan projeyle "zehirli, narkotik ve patlayıcı maddeleri" lazer sensör sistemiyle uzaktan tespit edebilmeyi hedefliyor.
 Pzt, 14 Eki 2019

Hurriyet

Anka Deniz Kuvvetleri envanterine girdi


Mavi Vatan'ın korunmasında görev alacak ilk Ankalar, Deniz Kuvvetleri Komutanlığına teslim edildi.
 Pzt, 14 Eki 2019

Hurriyet

Yerli 'bomba atarlar' görücüye çıktı


Güvenlik güçlerinin bomba atar ihtiyacının karşılanması için üretin "AK40-GL" bomba atarın ilk partisini Kara Kuvvetleri Komutanlığına teslim etti.
 Pzt, 14 Eki 2019

Hurriyet

Bitki türleri kurutularak kayıt altına alınıyor


Siirt Üniversitesinde doğadan toplanan bitki türleri, sonraki nesillerin ve araştırmacıların yararlanabilmesi için kurutularak bitki müzesinde bilimsel veriler ışığında stoklanıyor.
 Pzt, 14 Eki 2019

Hurriyet

Reductor adlı zararlı yazılım, HTTPS trafiğini ele geçiriyor


Kaspersky araştırmacıları, kullanıcı ile web sitesi arasında şifreli iletişim kurmakta kullanılan rastgele sayı üreticilerini yamayarak kurbanların HTTPS web siteleri ile etkileşiminin arasına giren yeni bir zararlı yazılım keşfetti. Hileli dijital sertifkilar yükleyen bu zararlı yazılım, kurbanların tarayıcı faaliyetlerinin de gözetlenmesini sağlıyor.
 Pzt, 14 Eki 2019

Hurriyet

Bankacılık truva atı Casbaneiro, kripto para hırsızlığı yapıyor


Siber güvenlik kuruluşu ESET, kripto para cüzdanlarını hedefleyen yeni bir truva atını tespit etti. E-posta yoluyla bulaşan Casbaneiro truva atı, kullanıcıları yazılım güncellemesi ya da acil kredi kartı bilgisi talebiyle kandırıyor. Bilgileri elde ettikten sonra da kripto para cüzdanlarından kripto para çalmaya çalışıyor. Casbaneiro, ustaca gizlenmesiyle öne çıkıyor.
 Pzt, 14 Eki 2019

Hurriyet

DE-CIX tek bir bağlantı ile dünyaya açıyor


Frankfurt'taki merkezinde veri trafiği geçtiğimiz haftalarda en yüksek noktaya çıkarak, saniyede 7.1 Terabit ile yeni bir dünya rekoru yaratan DE-CIX'in Türkiye Bölge Direktörü Bülent Şen; şirketin son çalışmaları hakkında bilgi verdi. DE-CIX'in Türkiye'deki faaliyetlerini, yeni teknoloji ve hizmetlerini, internet altyapısıyla ilgili önemli detayları ve 16 Ekim tarihinde gerçekleşecek DE-CIX İstanbul Zirvesi'nin içeriğini Hürriyet'e anlattı.
 Pzt, 14 Eki 2019

Hurriyet

Fidye yazılımı, ABD ve Avustralya'daki hastaneleri çalışamaz hale getirdi


Fidye yazılımı saldırıları Ekim ayının başında Amerika Birleşik Devletleri ve Avustralya'da çok sayıda hastaneyi felç etti. Siber güvenlik uzmanlarının edindiği bilgiye göre randevu ve ameliyatlar iptal edildi.
 Pzt, 14 Eki 2019

Hurriyet

iPhone SE 2 çıkış tarihi ve özellikleri belli oldu


Apple, iPhone SE 2 adında yepyeni bir telefonla geliyor. iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max'in ardından şirketin sürpriz bir hamleyle satışa sunması beklenen telefon bakın hangi özelliklerle geliyor? Fiyatı ne olacak?
 Pzt, 14 Eki 2019

Hurriyet

Robotiklerle ilgili beklenmedik yeni bir risk boyutu keşfedildi


Robotların insanlar üzerindeki sosyal etkisi ve bu etkilerin yol açabileceği güvensizlik hissi hafife alınmamalı. Kaspersky ve Ghent Üniversitesi'nin ortaklaşa yaptığı araştırmaya göre, robotlar insanları güvenli olmayan eylemler gerçekleştirmeye ikna ederek kendilerine güvenen kişilerin hassas bilgilerini öğrenebiliyor. Örneğin, belirli durumlarda, bir robotun varlığı, kişilerin güvenli binalara erişim sunmaya daha istekli olmalarını büyük ölçüde etkiliyor.
 Pzt, 14 Eki 2019

Hurriyet

Bilişimde 2023 vizyonu için beyin fırtınası


Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından ülkenin bilişim ve dijital dönüşümünde 2023 vizyonunu masaya yatırmak amacıyla 17-20 Ekim'de "Kamu Bilişim Merkezleri Yöneticileri Birliği (Kamu-BİB'22) ve Bilgi İşlem Merkezi Yöneticileri Semineri (BİMY'26) Bütünleşik Etkinliği" yapılacak.
 Pzt, 14 Eki 2019

Hurriyet

İklim değişikliğinde 'Akdeniz Havzası' uyarısı


Türk bilim insanları, küresel iklim değişikliğinden en çok etkilenecek bölgenin Türkiye'nin de içinde yer aldığı Akdeniz Havzası olacağını, bu durumdan havzadaki tarımsal alanların olumsuz etkileneceğini bildirdi.
 Pzt, 14 Eki 2019

Hurriyet

Traktörler 'Makrobat'la eğimli arazide güvende


İstanbul'da 18 yaşındaki üniversite öğrencisi ile babasının, Yıldız Teknik Üniversitesinden (YTÜ) uzmanların iş birliğiyle geliştirdiği "Makrobat" sistemi, traktörlerin yüzde 75 eğimde bile rahatlıkla çalışmasını sağlıyor.
 Pzt, 14 Eki 2019

Hurriyet

Keşfettiği pire türlerine kızlarının adını verdi


Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden 5 pire türü tespit eden Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Adem Keskin, 2 pire türüne kızlarının adını verdi.
 Pzt, 14 Eki 2019

Hurriyet

Windows 10 güncellemesi ile gelen hızlı kaldırma özelliğine dikkat!


Verilerin kolayca depolanıp taşınabildiği USB bellekler, yanlış kullanıldığında veri kayıplarına neden olabiliyor. Veri Kurtarma Hizmetleri Genel Müdürü Serap Günal, ne olursa olsun USB belleklerin cihazlardan donanımı güvenle kaldır seçeneği tercih edilerek çıkarılmasını öneriyor.
 Pzt, 14 Eki 2019

Hurriyet

Intel yeni nesil Xeon W-2200 ve X-Serisi platformlarını duyurdu


Intel yaptığı açıklamada yeni sınıflarda bilgi işlem performansını ve Yapay Zeka hızlandırmayı profesyonel içerik yaratıcılarına ve PC kullanıcılarına sunan en yeni Intel Xeon W ve X Serisi işlemcilerini duyurdu.
 Pzt, 14 Eki 2019

Hurriyet

Uzerine.com  ©2005 Uzerine.com
Ana Sayfa | Bize Ulaşın | Gizlilik Sözleşmesi | Kullanım Şartları | Üye Girişi