Seyehat

65 yaş üstü vatandaşlara koronavirüse karşı 19 öneri


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 65 yaş ve üstü vatandaşların koronavirüsten korunmaları için 19 maddelik öneri listesi hazırladı.
 Per, 26 Mar 2020

TRT HABER

Koronavirüsle mücadele için dengeli beslenmek şart


Evde vakit geçirilen şu günlerde bağışıklığı güçlü tutmak ve kilo almamak için dengeli beslenmek büyük önem taşıyor. Bol sıvı tüketmek, protein kaynaklarına yönelmek ve lif oranı zengin besinleri tercih etmek gerekiyor.
 Per, 26 Mar 2020

TRT HABER

Koronavirüs kaynaklı anksiyete ile evde nasıl baş ederiz?


Boş sokaklar, kapanan dükkanlar, artan vaka sayıları. Koronavirüsün etkileri arttıkça salgın ile ilgili kaygı da artıyor. Evde uygulayacağımız yöntemlerle kaygı ile nasıl başa çıkabiliriz? Klinik Psikolog Mehtap Güngör anlattı.
 Per, 26 Mar 2020

TRT HABER

Maske ve eldivende 'yalancı güven' tehlikesi


Koronavirüs nedeniyle maske ve eldiven kullanımı oldukça arttı. Doktorlar maske ve eldivenin yanlış kullanımının ciddi sağlık sorunlarına yol açabileceği ve oluşan yalancı güven nedeniyle kuralların ihmal edilebildiği görüşünde.
 Per, 26 Mar 2020

TRT HABER

ABD dezenfektan üretimi için Türkiye'nin adımlarını tercih etti


Türkiye'nin ardından ABD de COVID-19 salgınıyla mücadele kapsamında etanol üreticilerinin mevcut kapasitelerini dezenfektan üretiminde kullanmalarına ilişkin düzenlemeye gitti.
 Per, 26 Mar 2020

TRT HABER

Çocukların ruh sağlığını koronavirüsten koruma önerileri


Türkiye Çocuk ve Genç Psikiyatrisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Eyüp Sabri Ercan, koronavirüsün etkisiyle evde kalan çocukların ruh sağlığını korumak için önerilerde bulundu.
 Per, 26 Mar 2020

TRT HABER

Uzerine.com  ©2005 Uzerine.com
Ana Sayfa | Bize Ulaşın | Gizlilik Sözleşmesi | Kullanım Şartları | Üye Girişi