Eeg Filmi Nedir?

#

Çar, 12 Ara 2012 10:02:40

Eeg Filmi Nedir?

EEG ÇEŞİTLERİ :

RUTİN EEG :

Uyanıklık EEG si diye bilinir. 20-30 dakika sürer.Hastanın çok rahat olması ve teknisyenin komutlarını yapması istenir. Çekim sırasında gözler kapalı olması gerekiyor,çekim sırasında 10 saniye ara ile 4-5 kez göz aç-kapa , 3-5 dakika süren hipervantilasyon (derin nefes alıp-verme) , 5-7 dakika fotik stimülasyon (ışıklı uyarı) gibi aktivasyon yöntemleri uygulanır.duruma göre 20-40 dakika sürebilir.


UYKU EEG :

RUTİN EEG tetkikinde yeterli bilgi vermediği durumlarda veya daha fazla bilgi edinmek için gündüz veya gece 1-2 saat süreyle, gerektiğinde tüm gece yapılan aktivasyon yöntemlerinden uyku EEG si çekilir. Özellikle rutin EEG nin yetersiz kaldığı küçük çocuklarda uyku EEG si sıklıkla başvurulan bir yöntemdir. Uyku sırasında yapılan EEG tetkiklerde biyoelektrik patolojinin ortaya çıkma oranı artmaktadır.

Hasta uyanık iken elektrotlar bağlanır.(bebeklerde uyuduktan sonrada takılabilinir) çekimin ilk 15-20 dakika uyanık çekildikten sonra uyuması istenir.uyku esnasında istediğ gibi sağa -sola dönebilir.

.Aktivasyon metotları:
EEG çekiminde patolojiyi ortaya çıkartabilmek için aktivasyon metotları kullanılır.

EEG ÇEKİMİ İÇİN :0532 731 43 85

www.eeguzerine.com

2273 defa izlendi

Bu posta henüz yorum yazılmadı.

EEG

EEG

Profilim

Blogum

Arşiv

Web Sitelerim

eeg uzerine

Foto Galerilerim

eeg

Uzerine.com  ©2005 Uzerine.com
Ana Sayfa | Bize Ulaşın | Gizlilik Sözleşmesi | Kullanım Şartları | Üye Girişi