Çocuğunuzun korkulu yüzü ?epilepsi?nin işaret..

#

Çar, 13 Şub 2013 11:26:40

Çocuğunuzun korkulu yüzü ?epilepsi?nin işareti olabilir
Bilim adamları, ?Çocuğunuz garip hareketler yapıyor ve korkmuş bir yüz ifadesiyle dolaşıyorsa, epilepsi olabilir? diyorlar...

Epilepsi, beyin içinde bulunan sinir hücrelerinin norma...l olmayan deşarj yapması sonucu ortaya çıkan nörolojik bir hastalık olarak tanımlanıyor ve Türkiye?de 700 bin civarında epileptik hasta olduğu belirtiliyor. 9 Eylül Üniversitesi Nörofizyoloji Bilim Dalı ve Epilepsiyle Savaş Derneği Başkanı Prof. Dr. Barış Baklan, çoğu epilepsi hastasının hastaneye yatmasının gerekmediğini ve ayakta izlendiğini söylüyor. Üçte ikisinde nöbetlerin kontrol altında olduğu epilepsi hastalarında 2-5 yıl boyunca nöbet görülmemesi, hastalığın aktif sürecinden çıkması olarak kabul ediliyor ve tedaviler ilaçlar azaltılarak kesiliyor. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) bu süreyi 5 yıl olarak belirlemesine karşın süreç sonunda hastalığın nüksetme olasılığı bulunuyor ve bu durumda tedavi tekrarlanıyor.

_______ EEG ________

 

Bebek - Çocuk - Yetişkin

EEG ÇEKİM MERKEZİ


40 KANALLI DİGİTAL VİDEOLU EEG CİHAZI İLE 7 /24 -Hizmetinizdeyiz

* RUTİN EEG

* UYKU-UYANIKLIK EEG

* TÜM GECE EEG

* GECE 1-2 SAATLİK EEG

* EVDE EEG ÇEKİMİ

Tüm EEG'lerde %50 indirim

* Hastanelerin Yoğunbakım, acil, Yatan hasta servislerinde EEG Çekimleri Yapılır.

Bünyesinde, çağdaş standartlara uygun iki adet 40 kanallı dijital videolu EEG cihazı mevcuttur. Merkezimizde Çocuk ve Bebek EEG'si ile birlikte Yetişkin EEG'si oldukça deneyimli bir ekip tarafından icra edilmektedir.

Bebek EEG'sinde, çekim için bebekleri uyutmak hemen hemen zorunlu bir durumdur. Ancak beyin aktivitesini olumsuz etkilememesi ve yanlış sonuçlar vermemesi için, anestezik ajanlar kullanmamaktayız. Bu konuda yıllardır gündüz ve gece EEG çekimleriyle hizmet veren ekibimiz, bazen saatler süren bebek ve çocuk EEG'sini büyük bir özveri ve sabırla gerçekleştirmektedir.

EEG RAPORLARI: Çocuk EEG leri, Çocuk Nöroloji Hekimi tarafından rapor edilmektedir.

Sonuçlar: EEG Raporunun yanında tüm çekimin CD'si ve Kağıt dökümanları da verilmektedir.

* Hastanelerin Yoğunbakım, acil, Yatan hasta servislerinde EEG Çekimleri Yapılır.

EEG çekimi hakkında Ayrıntılı bilgi ve danışma; tüm soru ve önerileriniz için bizleri arayabilirsiniz....:Bilgi-Danışma ve Randevu-İletişim - EEG Üzerine
0532 731 43 85 ve info@eeguzerine.com

1940 defa izlendi

Bu posta henüz yorum yazılmadı.

EEG

EEG

Profilim

Blogum

Arşiv

Web Sitelerim

eeg uzerine

Foto Galerilerim

eeg

Uzerine.com  ©2005 Uzerine.com
Ana Sayfa | Bize Ulaşın | Gizlilik Sözleşmesi | Kullanım Şartları | Üye Girişi