ÇOCUK ÇAĞI EPİLEPSİ

#

Çar, 13 Şub 2013 16:01:37

Bebeklerde epilepsi belirtisi olabilir
Epilepsi, en sık çocukluk çağında, özellikle de 0-1 yaş arasındaki bebeklik döneminde ortaya çıkıyor.
Sanılanın aksine sadece vücutta kasılma ve çenenin kitlenmesi gibi büyük nöbetlerle değil, gözden k...
açabilecek küçük nöbetlerle de gelişebiliyor. Örneğin, bebeklerde ani sıçrama epilepsinin işareti olabiliyor!

Halk arasında ?sara? olarak bilinen epilepsi; ateş ve kafa travması gibi herhangi bir tetikleyici faktör olmadan tekrarlayıcı bilinç kaybı ile bilinçte bozulmanın görüldüğü ataklarla gelişen bir hastalık. En sık çocukluk çağında, özellikle de 0-1 yaş arasında ortaya çıkıyor. Çocukluk çağındaki epilepsi tüm vücutta kasılma/atma, çenenin kitlenmesi ve ağızdan köpük gelmesi gibi belirtilerle seyreden büyük nöbetlerle gerçekleşebileceği gibi; tanınması zor ve kısa süren küçük nöbetlerle de ortaya çıkabiliyor. bebeklerde sadece kollar, bacaklar ve baş bölgesinde ortaya çıkan ani sıçramanın hafife alınmaması gerektiğine dikkat çekerek, ?Klasik epilepsi belirtilerinin yanı sıra, bu tür kısa süren küçük nöbetlerin de asla atlanmaması gerekiyor. Çünkü bu küçük nöbetler anne babalar tarafından gözden kaçarsa sorun tedavi edilmediği için büyük nöbetlere dönüşebiliyor.

 www.eeguzerine.com

0532 731 43 85

Hakkımızda

 

EEG ÜZERİNE HER ŞEY

EEG çekimleri; Çocuk ve Yetişkin EEG'sinde deneyimli, (Sağlık Yüksek Okul Mezunu) EEG Teknikeri tarafından çekilen EEG' ler alanında uzman Çocuk Nöroloji ve Yetişkin Nöroloji Hekimleri tarafından rapor edilmektedir.

Laboratuvarlarımızda, istediğiniz hastane ve kliniklerde ayrıca hastanın ikamet ettiği adreste yaş sınırlaması olmaksızın, yenidoğan dahil, çocuk ve yetişkin hasta gruplarına EEG hizmeti vermekteyiz.

Farkımız ; Bünyesinde bulunan en son teknolojiye sahip, Dijital Video EEG cihazlarıyla kaliteli, güvenilir hizmet vermesi, EEG sonuçları; EEG raporunun yanında tüm çekimin CD?si ve örnek sayfaları (trase) verilmektedir.

EEG RAPORLARI: Çocuk EEG'leri Çocuk Nöroloji Hekimi tarafından ve yetişkin hastaların EEG'leri, Yetişkin Nöroloji Hekimi tarafından rapor edilmektedir.

Sonuçlar: EEG Raporunun yanında tüm çekimin CD'si ve Kağıt dökümanları da verilmektedir.

EEG çekimlerimizin kalitesi, tüm Çocuk nöroloji ve Yetişkin nöroloji Hekimleri tarafından referans gösterilmektedir. Özellikle de Çocuk nöroloji hekimleri EEG çekimlerimizi beğendiklerini yazılı ve sözlü olarak bildirmekte, Çocuk ve Bebek EEG'si, alanında deneyimli bir ekip tarafından icra edilmektedir. Bu konuda yıllardır hizmet veren ekibimiz, bazen saatler süren bebek ve çocuk EEG'sini büyük bir özveri ve sabırla gerçekleştirmektedir.

Bize her konuda sorular , yorumlar ve önerilerde bulunabilirsiniz. E-Posta: info@eeguzerine.com

Hizmetlerimiz

Rutin (Uyanık )EEG

Uyku EEG :1-3 Saatlik

Uyku ? Uyanıklık EEG

Hasta Evinde EEG Hizmeti

1 Saat EEG Monitorizasyon

3 Saat EEG Monitorizasyon

Gece EEG: Kısa süreli EEG

Tüm Gece EEG

24 Saatlik Video EEG


2056 defa izlendi

Bu posta henüz yorum yazılmadı.

EEG

EEG

Profilim

Blogum

Arşiv

Web Sitelerim

eeg uzerine

Foto Galerilerim

eeg

Uzerine.com  ©2005 Uzerine.com
Ana Sayfa | Bize Ulaşın | Gizlilik Sözleşmesi | Kullanım Şartları | Üye Girişi