Hastanelerin Yoğunbakım, acil, Yatan hasta se..

#

Çar, 06 Mar 2013 09:39:07

Küçük yaştaki çocuklarda kayıt sırasındaki hareketlilik ve istenen talimatlara uyum gösterememeleri nedeniyle uyku sırasında EEG kaydı tercih edilir. (Uyku halinde iken elektrotlar bağlanır) Kayıt süresi olabildiğince uzun tutulmaya çalışılır (mümkün ise en az 1 saat). Hasta uyandırıldıktan sonra hareketlerin EEG kaydına engel olmadığı dönemde olabildiğince uzun bir süre uyanık dönemde de EEG kaydına devam edilmeye çalışılır.

Bebeklerde ve çok küçük yaştaki çocuklarda uykuda EEG kayıtları çok daha değerlidir ve bu nedenle bir EEG incelemesi mümkün ise en az 1 saat uykuda EEG kaydı içermelidir.

Uyku sırasında beyinin biyoelektrik aktivitesi tamamen değişir. Uykunun farklı dönemleri vardır ve bu dönemlere özgü EEG değişiklikleri saptanır. Uyku beyindeki anormal elektriksel aktivitenin ortaya çıkmasına yardımcı olur.

Gece normal uykuda(1 saat veya tüm gece) yapılan tetkikin fizyolojik şartlarda ve etik açıdan en uygun yöntem olduğunu ayrıca yeterli bilgi sağlama bakımından da en etkili yöntem olduğunu vurgulamak gerekir.

Gece uykusuz kalmak istemeyenler, farklı ortamlarda uyuyamayanlar veya gündüz uyumakta zorlanan hastalar için;

HASTA EVİNDE veya KLİNİKLERİMİZDE GÜNDÜZ VEYA GECE EEG ÇEKİMLERİ YAPILMAKTADIR.

0216 392 14 14

 

İLETİŞİM:

bilgi ve randevu için 0532 731 43 85

Alanında en iyisi olan Elektronörofizyoloji(EEG-EMG PSG) teknisyenarkadaşlarımızla dilerseniz anlaşmalı hastanelerimizden yada Hasta EVİNDE ÇEKİM Hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Anlaşmalı olduğumuz hastaneleri teknisyen arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

www.eeguzerine.com

0532 731 43 85

2112 defa izlendi

Bu posta henüz yorum yazılmadı.

EEG

EEG

Profilim

Blogum

Arşiv

Web Sitelerim

eeg uzerine

Foto Galerilerim

eeg

Uzerine.com  ©2005 Uzerine.com
Ana Sayfa | Bize Ulaşın | Gizlilik Sözleşmesi | Kullanım Şartları | Üye Girişi