Elektroensefalografi (EEG)

#

Cum, 17 May 2013 09:31:00

Elektroensefalografi (EEG) beyin temel bioelektrik aktivitesinin incelenmesidir. İşlem küçük elektrotların saçlı deriye yerleştirilmesiyle yapılmaktadır. Canınızın yanması söz konusu olmamakla birlikte bir süre sakin ve hareketsiz kalmanız yeterli olmaktadır.EEG epilepsi hastalarına veya epilepsi ön tanısı olan hastalarda yapılan bir elektrofizyolojik çalışmadır. Hastaların karnı tok ve saçları temiz olmalı. Saçların arasına bağlanan elektrotlarla kayıt alınıp yorumlanır. 

www.eeguzerine.com

Medipoint Tıp Merkezi - Istanbul, Turkey

Adres

Medipoint Tıp Merkezi

Şair Arşi Caddesi No:6
Göztepe / Kadıköy / İSTANBUL
0216 567 5576
0532 731 4385
444 0 664

Hizmetlerimiz

Rutin (Uyanık )EEG

Uyku EEG :1-3 Saatlik

Uyku ? Uyanıklık EEG

Hasta Evinde EEG Hizmeti

1 Saat EEG Monitorizasyon

3 Saat EEG Monitorizasyon

Gece EEG: Kısa süreli EEG

Tüm Gece EEG

24 Saatlik Video EEG

Adresi tam sayfa görüntülemek için tıklayın.

0532 731 43 85
                EEG nin çekim amacı beyinde oluşan zararları görmektir.Bu zararlar anne karnındada oluşabilir daha sonra kafaya bir darbe sonucu yada ateşli bir hastalık sonucuda oluşabilir. Özellikle epilepsi geçiren hastalarda uygulanır iki çeşit EEG çekimi vardır.16 tane elektrot vardır bunlardan 8 tanesi sağ baş tarafına 8 taneside sol baş tarafına alından başlayarak enseye kadar yapıştırılır ve çekim yapılır.Bu sırada yani çekim yapılırken hasta sedyeye yatırılır ve hareketsiz kalması sağlanır.Birde uyku EEG si vardır uyku EEG sindeki amaçta hasta neden uyyamıyor bunu bulmaktır.

Uyku ritminin tersine dönmesi,durumu özellikle yaşlı kimselerde çok zaman uykusuzluğa çare olarak bilinen ilaçların uygun olmayan bir şekilde kullanılması neden olur.Hastalar sabahları dalgındır.Günün büyük bir bölümünü uyuklayarak geçirirler.Geceleri ise kesintili olarak uyurlar veya uyuyamazlar.Aşırı yorgunluk durumunda aşırı alkol aldıktan sonra ve ateşli hastalıklar sırasında olur.Hastayı bu durum aşırı huzursuz yapar.Karabasanlar görür.Gece korkuları: Genellikle çocuklarda görülür.Bunlara uykuda gezme eşlik edebilir.Çocuklarda kendi kendine düzelme eğilimindedirler.Büyüklerde ise genellikle p***olojik sorunlarla veya alkolizm ile beraberdir.Yaşam kalitesini etkileyen bu hastalıkların mutlaka tedavi edilmesi gerekir.Tedavisi için uyku sorununun hangi türe girdiğini iyi tespit etmek gerekir.Aksi takdirde tedavi uygun sonuç vermez.

1895 defa izlendi

Bu posta henüz yorum yazılmadı.

EEG

EEG

Profilim

Blogum

Arşiv

Web Sitelerim

eeg uzerine

Foto Galerilerim

eeg

Uzerine.com  ©2005 Uzerine.com
Ana Sayfa | Bize Ulaşın | Gizlilik Sözleşmesi | Kullanım Şartları | Üye Girişi