EPİLEPSİ HASTALARI MESLEK SEÇİMİNE DİKKAT ETM..

#

Pzt, 17 Haz 2013 10:36:30

EPİLEPSİ HASTALARI MESLEK SEÇİMİNE DİKKAT ETMELİ


Epilepsili hastaların meslek seçerken ve günlük etkinliklerinde dikkat etmeleri gereken bir dizi önemli nokta vardır. İlkin nöbetleri geldiğinde kendini ve çevresini tehlikeye düşürebilecek işlerde çalışmamaları gerekir. Riskli işlerin başında hareketli keser deler sıkıştıran ve motorla hareketli aletler kullanma yüksek ve güvensiz yerlerde çalışma gelmektedir. 

Epilepsili hastaların motorlu araç sürücü belgesi almaları ülkemizde ve bazı ülkelerde engellenmiştir. Buna karşılık AB ülkelerinin çoğunda ve ABD'de mevzuat farkları ile bazı epilepsili hastaların kendi araçlarını kullanmaları için sürücü belgesi almalarına olanak tanınmıştır. Hastaların suya dalma ve yüksekte yapılan sporlar gibi nöbet sırasında hastanın kendini korumasının zor olduğu etkinliklerden ve ağır fiziksel faaliyetlerden kaçınması gerekmektedir. 

Yüzme gözetim altında açılmadan ve kıyıya paralel olarak gerçekleştirilebilir ve epilepsili hastaların uzun süre güneş altında kalmaktan kaçınmaları da yerinde olacaktır. Hastaların banyo yaparken kapıyı kilitlememeleri küveti doldurarak banyo yapmamaları bu konuda uyulması gereken basit koruyucu önlemlerdir. 

EEG ÇEKİMİ: 7/24 TÜM YAŞ GRUPLARINA (BEBEK-ÇOCUK-YETİŞKİN) EEG ÇEKİMİ AYRINTILI BİLGİ İÇİN ARAYIN:0532 731 43 85

1776 defa izlendi

Bu posta henüz yorum yazılmadı.

EEG

EEG

Profilim

Blogum

Arşiv

Web Sitelerim

eeg uzerine

Foto Galerilerim

eeg

Uzerine.com  ©2005 Uzerine.com
Ana Sayfa | Bize Ulaşın | Gizlilik Sözleşmesi | Kullanım Şartları | Üye Girişi