Epilepsi'nin Psikososyal yönü.

#

Pzt, 19 Ağu 2013 10:15:32

Epilepsi'nin Psikososyal yönü.
 
Aynı süratle hiç bir şey olmamışçasına kendine gelivermesi, hemen hemen her kültürde, yüzyıllardır epilepsiye ?ruhlar dünyasının? kapısını aralayan psikososyal yaşamda bir anlam yüklemiştir. Epilepsili kişiler, çevrelerinde özellikli olarak kabul edilmişler, çevrelerinde çekince halesi oluşturan kişiler olmuşlardır.

20. Yüzyılın özellikle ikinci yarısından... sonra beynin yapılarının net bir şekilde açıklanır olması ve epilepsinin de beyin yapıları içindeki yerinin belirlenmesi ile birlikte epilepsi karanlık yüzünü kaybetmiş tedavi edilir hastalıklar arasında yerini almıştır. Hatta bazı epilepsy türlerine hastalık gözüyle değil de o beyne ait bir özellik şeklinde bakmak bile doğru olur. Nöbetlerin beklenmedik bir şekilde ani olarak ortaya çıkmaları epilepsili kişide her an nöbetin ortaya çıkacağı kaygısına dolayısı ile bir huzursuzluk ve tedirginliğe neden olur. Sebebi ne olursa olsun, kaygı yaşam sevincini azaltır depresyon ortaya çıkar. Bu nedenle, toplumun epilepsiye yüklediği yükten başka, epilepsili kişi de elinde olmadan kendini sıkıntıya sokar. Bunun ortadan kalkması epilepsili kişinin epilepsy hakkında, epielpsi ilaçlarının etki mekanizmaları hakkında yeterince bilgilendirilmesi ile olur. Epilepsinin karakteri gereği, nöbetlerin ani ortaya çıkma özellikleri engellenemese bile kişiye ilerideki yaşamı haklkında gerçekle örtüşen bilgiler aktarılarak ondaki belirsizlik kaygısı ortadan kaldırılmalıdır.

EVDE EEG ÇEKİMİ

Mobil EEG... yani portable, yani taşınabilir, yani hastanın cihaza değil cihazın hastanın yanına gitmesi? Hastanın kendi evinde herzaman ki konforunda EEG çekim hizmeti sağlıyoruz.

Bebek, çocuk, yaşlı,... hastaneye gitmekte zorlanan, farklı ortamlarda uyuyamayan, gece uykusuz kalmak istemeyenler için; Uyku-Uyanıklık EEG, Rutin EEG, Gece 1 Saatlik - 3 Saatlik EEG veya Tüm Gece EEG, çekimlerini, mobilize edilebilen en son teknoloji ürünü Dijital Videolu EEG cihazı ve uzman teknisyenler sayesinde bu uygulama hastanın evinde, alıştığı konforda ve mahremiyetini bozmadan uygulanabilmektedir.

!!! EEG İÇİN TÜM GECE UYKUSUZ KALMAYA SON !!!

www.eeguzerine.com


Hastanın uyku saatinde veya gece istediğiniz saatte, evinizde veya kliniklerimizde EEG çekim hizmetini sağlıyoruz.

Hastaya uygun olan gün ve zamanda uzman ekibimiz hastanın yanına giderek gerekli bilgilendirmeyi yapar ardından EEG çekim işlemine başlanır. Böylece hem hastanızı yormuyorsunuz hemde zamandan kazanmış oluyorsunuz.En son teknolojiye sahip, Dijital Video EEG cihazlarıyla kaliteli ve güvenilir çekimler yapılmaktadır.

2083 defa izlendi

Bu posta henüz yorum yazılmadı.

EEG

EEG

Profilim

Blogum

Arşiv

Web Sitelerim

eeg uzerine

Foto Galerilerim

eeg

Uzerine.com  ©2005 Uzerine.com
Ana Sayfa | Bize Ulaşın | Gizlilik Sözleşmesi | Kullanım Şartları | Üye Girişi