Epilesi ve okul

#

Pzt, 02 Eyl 2013 09:08:53

Epilesi ve okul
 
Bir nöbet sırasında size ve/veya çocuğunuzun doktoruna ulaşmasını sağlayan bir telefon numarasını öğretmene vermeyi sakın ihmal etmeyin

Nöbet sırasındaki davranış ve tutumun, bütün çocukların ve hastanın aynı konudaki tutumlarını etkileyeceğini öğretmene önemle belirtin.
Epilepsili bir çocuğun sınıfından her türlü desteği görmesi gerekir. Bu nedenle öğretmenin nöbet...
karşısında sükunetini koruması ve çevredekileri yatıştırmaya çalışması, son derece önemlidir.

Eğer öğretmenin bir nöbet karşısında kendisine güvenemediğini hissederseniz ona,çocuğunuzun doktorunun telefon numarasını bırakın. Ayrıca okuldaki hemşire veya sağlık görevlisi de, öğretmenin sıkıntısını hafifletecektir. Öğretmene ne kadar fazla bilgi verirseniz onun ve çevredekilerin endişelerini de o ölçüde gidermiş olursunuz.

Son Söz:

Çocuğunuzu bunaltmayınız Eğer epilepsili çocuğunuz okulda çeşitli baskılar altında kalması ya da hastalığın zeka fonksiyonlarını olumsuz yönde etkilemiş olması nedeniyle bunalacak olursa içine kapanıp kendine olan güvenini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Bu ise çocuğunuzun okulda ve daha sonra da hayatta başarı kazanmasına en büyük engeldir. Çocuğunuzun yetenekleri hakkında iyimser-ancak yine de gerçekçi- bir beklenti içerisinde olmanız, hem siz hem de çocuğunuz açısından gereklidir.

Olumlu yönler üzerinde durun. Çocuğunuzun yeteneklerini, güçlü olduğu noktaları araştırın ve kendisinin bunları keşfedip geliştirmesindeyardımcı olun. Çocuğunuzun becerilerini her zaman takdir edin. Olumlu yönler üzerinde durduğunuz takdirde çocuğunuz epilepsinin, hayatının en önemli değil de yalnızca küçük bir bölümü olduğunu farkedecek ve anlayacaktır.

Çocuğunuzun sosyal ve psikolojik gelişmesi açısından anlayışlı, durumu bilen ve kabullenen bir öğretmene sahip olması, hayati önem taşır. Ancak çocuğunuza okulda ve daha sonra da hayatta başarı kazandıracak, bu bakımlardan ona yardım edecek faktörlerin sevginiz ve desteğiniz olduğunu da, hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayın.
 
 

2043 defa izlendi

Bu posta henüz yorum yazılmadı.

EEG

EEG

Profilim

Blogum

Arşiv

Web Sitelerim

eeg uzerine

Foto Galerilerim

eeg

Uzerine.com  ©2005 Uzerine.com
Ana Sayfa | Bize Ulaşın | Gizlilik Sözleşmesi | Kullanım Şartları | Üye Girişi