ORGAZM OLMAK İYİ SEX ANLAMINA MI GELİR

#

Cum, 18 Nis 2008 14:20:33

Bazı kadınlar orgazmın iyi bir seks anlamına gelmediği fikrine şiddetle itiraz edebilirler ama çoğu kadın şefkat, çıplaklık bağı, savişme dakikalarının zevkinin daha önemli olduğunu öne sürecektir. Hatta bazı erkekler de kadınların seks hayatında orgazmin pek de önemli olmadığını ileri sürerler.
Ancak orgazm kadın cinselliğinde de önemli bir parçadır.
Seks uzmanları bilinen bir seks dinamiğini şöyle açıklarlar; ?Erkek egosu partnerinin orgazma ulaşmaması durumunda genellikle incinir?. Hele ki kadın, seks sırasında zirveye ulaşamaması, bir şeyler hissedememesi ile ilgili olarak kendisini suçluyorsa durum daha da karmaşık hale gelir.
  
  
Ancak yine de ?Orgazma,  eş ile birlikte ve belli zamanlarda ulaşılması birliktelik açısından önemlidir.? Partneriniz bu seksüel gizlilik ve teslimiyet anınızı birlikte yaşayacağınız ve orgazmlarınızı paylaşacağınız kişi olmalı ve sevginizi bu şekilde ruhsal bir birlikteliğe dönüştürmelisiniz.
Bu nedenle kendinizi, ?orgazmın değil ilişkinin önemli olduğu? gibi bir düşünceye kaptırmayın. Kendi kendinizi tatmin etmeniz (mastürbasyon) partnerinizle ilişkinizin bütünlüğünü inkar etmek anlamına gelir

4571 defa izlendi

Bu posta henüz yorum yazılmadı.

Profilim

Blogum

Arşiv

Web Sitelerim

Foto Galerilerim

İETT
deniz
cinsel saglik

Uzerine.com  ©2005 Uzerine.com
Ana Sayfa | Bize Ulaşın | Gizlilik Sözleşmesi | Kullanım Şartları | Üye Girişi