ÖPÜŞME İLE İLGİLİ GERÇEKLER

#

Per, 31 Tem 2008 10:29:33

ÖPÜŞME İLE İLGİLİ GERÇEKLER

Ünlü Fransız öpücüğü sırasında yaklaşık 30 kas çok aktif olarak çalışır : bu kasların on ikisi dudakların hareketlerini kontrol eder ve on bir kas dilden sorumludur. "Fransız deneyimi" nabız atışını dakikada 70'ten 150'ye çıkarır.

Genç insanlar cinsel yaşamlarına başlamadan iki veya üç yıl önce öpüşmeye başlar. Erkeklerin yüzde ellisi ilk öpücük heyecanını 13 veya 14 yaşında deneyimler.

En uzun süren öpüşme 17 gün, 10 saat ve 30 dakikadır. Rekor Guiness Dünya Rekorları Kitabı'nda bulunabilir, öpüşen çift ciddi bitkinlik ile hastaneye kaldırılmak zorunda kaldılar. Onlar iyileştiklerinde birbirlerini bir daha asla görmediler.

Dudaktan öpüşme erkekler arasında en popüler öpüşme şekli. Erkeklerin yüzde 67'si bunu onaylıyor. Erkeklerin yüzde 56'sı yanaktan öpmeye karşı değil, yüzde 26'sı genital organların mahrem öpüşünü onaylıyor. Ayak parmaklarını öpmekten haz almak en küçük grubu oluşturuyor, sadece erkeklerin yüzde biri bunu onaylıyor.

Kadınların yüzde on beşi, sadece erkek arkadaşlarının kötü öpüşme yeteneği nedeni ile onlardan ayrılmaya hazır olduklarını söylüyor. Kadınlar, erkeklerin dili öpüşmede zayıf olduğunda bundan nefret ediyor.

Bir insanin ağzında yaşayan 278 türde mikrop vardır. Bu mikroplar zararsızdır: İki insan öpüştüğünde, binlerce mikrop bir ağızdan diğerine akar. Böyle durumlarda bu mikroplar kendini savunma için enzimler ve doğal antibiyotikler üretir. Sonuç olarak, iki öpüşen bireyin bedenleri tüm diğer patojenik bakterilere karsı direnç geliştirir.

Ruj satıcıları kasten gerçeği çarpıtır. Erkeklerin yüzde altmış üçü kadınları rujsuz olarak öpmeyi tercih ettiğini söyledi. Onlar bunun daha doğal olduğunu ve yüzlerinde iz bırakmadığını söylediler. Erkeklerin yüzde kırk dokuzu hafifçe ıslak ve yumuşak dudakları öpmekten hoşlandıklarını belirtti. Sadece yüzde 35'i Pamela Anderson, Monica Belucci, Julia Roberts ve Sharon Stone gibi dolgun, erotik dudaklara hayran olduklarını söyledi.

Ankete katılanların yüzde elli beşi "Rüzgar Gibi Geçti"de Vivien Leigh ve Clark Gable'ın öpüşmesinin en göze çarpan öpüşme olduğunu söyledi. Sharon Stone ve Michael Douglas'ın "Temel İçgüdü"deki öpüşmesi ikinci sırayı aldı. Hugh Grant ve Andie McDowell "Dört Nikah ve Bir Cenaze"deki yağmur altındaki romantik öpüşmeleri ile üçüncü sırayı aldı.

Bilim insanları insanların birbirlerini öpmeye Sürüngenler Çağında başladığını söylüyor. Ancak, gerçek sadece 16. yüzyılda bilindi. Daha önceki dokümantasyon ve literatür erkek ve kadın arasındaki öpüşmenin tanımını içermiyor. Diğer taraftan, Antik Çağ ve kadim Doğu karakterleri birbirlerini öpüşme ile selamlıyordu, iki erkek birbirini öpse bile bu tamamen normal karşılanıyordu.

Erkeklerin yüzde 44'ü ve kadınların yüzde 48'i öpüşmenin süper işlemindeki ısırıklara dayanamadıklarını söyledi. Kadınlar (yüzde 39) ıslak dudaklı erkekleri öpmeyi sevmiyor, erkeklerin sadece yüzde 23'ü ıslak öpüşmeye karşı olduklarını söyledi.

18192 defa izlendi

Yorumlar (3)
Yani yanaktan öperse birŞey olmuyo.
şevval tarafından | Çar, 23 Eyl 2015 08:46:00 tarihinde yazıldı.
Hayir tabi ki ama eger sewqilinzle veya esinizle gercekten cinsellik iliskiye girdiyseniz 1 2gun hamile kalirsiniz ama istediginiz kadar opuŞun hamile kalinmazz ama cinsel iliskye grdyseniz olur
elif tarafından | Paz, 05 Nis 2015 06:35:23 tarihinde yazıldı.
süper ama hamile kalınmıyormu
cemre tarafından | Cum, 14 Haz 2013 10:40:16 tarihinde yazıldı.

Profilim

Blogum

Arşiv

Web Sitelerim

Foto Galerilerim

İETT
deniz
cinsel saglik

Uzerine.com  ©2005 Uzerine.com
Ana Sayfa | Bize Ulaşın | Gizlilik Sözleşmesi | Kullanım Şartları | Üye Girişi