ZORLA CİNSEL İLİŞKİYE 12 YIL HAPİS İSTEMİ

#

Cum, 07 Kas 2008 09:19:37

Eşiyle zorla ilişkiye girdi !
Eşiyle zorla ilişkiye girdi !
Eşini sekse zorlayan kocanın 12 yıl hapsi istendi !
07 Kasım 2008 / 08:59

İzmir Buca'da yaşayan 24 yaşındaki B.Ç.'nin istemediği halde kendisini yatağa götürüp, zorla ilişkiye girdiğini iddia ettiği kocası E.Ç. (40) hakkında "eşe karşı cinsel saldırıda bulunmak" suçundan 12 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

B.Ç., dört yıl önce evlendiği E.Ç.?nin kendisini sekse zorladığını iddia ederek İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı?na şikayette bulundu. Savcının talimatı üzerine İzmir Adli Tıp Kurumu?na gönderilen B.Ç.?nin cinsel organında yaralanmalar tespit edildi.

Soruşturmayı tamamlayan savcılık İzmir 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde E.Ç. hakkında "eşe karşı cinsel saldırıda bulunmak" suçundan dava açtı.

'Zorla ilişkiye girdi'

İddianamede, B.ç.'nin iddialarına da yer verildi. Kendisinden 16 yaş büyük kocasının olay günü, gece yarısı eve alkollü olarak geldiğini belirten B.Ç., farklı yerde yatarken eşinin kendisini cinsel ilişkiye girmek için yanına çağırdığını, ancak gitmediğini ifade etti. İsteğini kabul etmeyince eşi E.Ç.?nin önce kendisini tehdit ettiğini sonra da "Al eşyalarını annenin evine git, seni istemiyorum. Başkası ile evleneceğim" dediğini belirten B.Ç. ardından zorla giysilerini çıkarıp ilişkiye girdiğini söyledi.

B.Ç.?nin hastane ve Adli Tıp raporlarını dava dosyasına ekleyen savcı, E.Ç.?nin 12 yıl hapsini istedi.

Cinsel saldırı

TCK'nın 102. maddesinde "cinsel davranışlarla bir kimsenin vücut dokunulmazlığını ihlal eden kişi, mağdurun şikayeti üzerine, 2 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır" hükmü bulunuyor. "Fiilin vücuda organ veya sair (başka) bir cisim sokulmasıyla işlenmesi durumunda 7 yıldan 12 yıla kadar hapis cezasına hükmolunur. Bu fiilin eşe karşı işlenmesi halinde, soruşturma ve kovuşturmanın yapılması mağdurun şikayetine bağlıdır" ifadeleri yer alıyor.

3237 defa izlendi

Bu posta henüz yorum yazılmadı.

Profilim

Blogum

Arşiv

Web Sitelerim

Foto Galerilerim

İETT
deniz
cinsel saglik

Uzerine.com  ©2005 Uzerine.com
Ana Sayfa | Bize Ulaşın | Gizlilik Sözleşmesi | Kullanım Şartları | Üye Girişi