3 milyon ingiliz novovirüsle uğraşıyor

#

Cmt, 19 Oca 2008 16:32:37

Mideye yerleşerek kusma ve ishalle kendisini gösteren norovirüsün, İngiltere?de üç milyondan fazla kişiyi etkilediği tahmin ediliyor.


LONDRA - İngiltere Kamu Sağlığını Koruma Ajansı, geçen kış görülen vaka sayısının bu ayın başı itibarıyla ikiye katlandığını, novovirüsten etkilenen kişilerin 48 saat evlerinden çıkmamasının, virüsün yayılmasını önleme açısından büyük önem taşıdığını bildirdi.

Ajans, bu yıl virüsün etkisini erken göstermeye başladığını, virüsün etkilediği kişi sayısının aslında üç milyonun da çok üzerinde tahmin edildiğini, rapor edilmiş her 1922 vakaya karşılık 1500 vakanın hastane kayıtlarına yansımamasının, gerçek rakamın ortaya çıkmasına engel teşkil ettiğini açıkladı.

Hastaneleri de zor durumda bırakan virüsün yayılmasını engellemek amacıyla birçok kentte hastanelerin bazı bölümlerinin kapalı olduğu bildirildi.

Kusma ve ishalle ortaya çıkan, kimi vakalarda ateşe de yol açan norovirüsün, özellikle bebeklerde ve yaşlılarda vücudun susuz kalmasına yol açarak tehlike yaratabildiği uyarısı da yapıldı

2759 defa izlendi

Bu posta henüz yorum yazılmadı.

Toplum Sağlığı Görevlisi

Toplum Sağlığı Görevlisi

Profilim

Blogum

Arşiv

Web Sitelerim

evdehastabakimi uzerine
azdavay uzerine

Foto Galerilerim

DOĞA HARİKALARI

Uzerine.com  ©2005 Uzerine.com
Ana Sayfa | Bize Ulaşın | Gizlilik Sözleşmesi | Kullanım Şartları | Üye Girişi