EEG FİYAT

#

Per, 17 Oca 2013 11:25:52

BİLGİ VE DANIŞMA İÇİN 0532 731 43 85

RUTİN EEG :

UYKU-UYANIK  EEG :

EVDE EEG ÇEKİMİ

GECE EEG ÇEKİMLERİ YAPILIR.

EEG ÜNİTESİ

YAŞAM TIP MERKEZİ EEG BÖLÜMÜ: 0532 731 43 85

ADRESİMİZ

HATBOYU CAD. LOKMAN HEKİM SOK. NO:10/A PENDİK  / İSTANBUL

TELOFONUMUZ

+90 0216 491 35 07 +90 0216 491 35 08

FAKSIMIZ

+90 0216 354 09 78

EEG

EEG tamamen ağrısız ve zararsız bir inceleme yöntemidir. İşlem can yakmaz. Hastaya elektrik verilmesi söz konusu değildir. EEG çekilmeye başlamadan önce kafanın belli bölgelerine elektrotlar yapıştırılır. EEG ile akıldan gecen düşünceler okunmaz ve zeka ölçülemez.  EEG nin zararı yoktur, her yaşta insan EEG çekilebilir. EEG DE RADYASYON ETKİSİ YOKTUR ve beyine zarar vermez.

  EEG beynin elektriksel aktivitesini bozan her türlü hastalığın tanısında kullanılabilir. EEG`nin yapılmasındaki amaç, hangi beyin bölgesinin ne tip bozuk elektrik yaydığının görülmesi ve takip edilmesidir. EEG ile sorunun merkezi beyinden mi yoksa beyin kabuğundan kaynaklandığını görebiliyor ve buna göre uygun ilaç veriliyor.

EEG ÇEŞİTLERİ :


RUTİN EEG : Uyanıklık EEG  si diye bilinir.  20-30 dakika sürer. Çekim sırasında 10 saniye ara ile 4-5 kez göz aç-kapa , 3-5 dakika süren  hipervantilasyon (derin nefes alıp-verme) ,  5-7 dakika fotik stimülasyon (ışıklı uyarı) gibi aktivasyon yöntemleri uygulanır.

UYKU EEG : Klinik olarak  Epilepsi düşünülen ancak RUTİN EEG tetkikinde   (uyanıklık halinde 20 dakika süreyle yapılan EEG) yeterli bilgi vermediği durumlarda, gündüz veya gece  1-2 saat süreyle, gerektiğinde tüm gece yapılan aktivasyon yöntemlerinden   uyku  EEG si çekilir. Özellikle rutin EEG nin yetersiz kaldığı küçük çocuklarda uyku EEG si sıklıkla başvurulan bir yöntemdir. Uyku deprivasyonu sonrası uyanıklık ve uyku sırasında yapılan EEG tetkiklerde biyoelektrik patolojinin ortaya çıkma oranı artmaktadır. 

EEG ÖNCESİ HAZIRLIK

Erişkinlerde özel bir hazırlık aşaması gerekmemekte saçın bir gün önceden yıkanmış olması yeterli olmaktadır. (Saça sprey, jöle vs. sürülmemesi)
Uyku EEG sinde erişkinlerin uykusuz kalması gerekmektedir. Bu konuda çekim yapan teknisyenle görüşerek çekim saatine göre kaç saat uykusuz kalması gerektiğinin bilgisini almalıdır.


Küçük bebeklerde bebeği hareketsiz tutmak zor olduğu için uyanık EEG çekilemez. Randevuya geleceğiniz günün gecesi çocuğunuzu her zamankinden geç yatırıp erken kaldırın. Hastaneye gelirken yolda uyumamasına dikkat edin.
Bebeğin uyuması için hafif bir sedasyon rektal ya da oral klorhidrat ile verilebilir. Bebeğin uykusuz bırakılarak o saatte doğal uykuda olması yeğlenmektedir. Karnı tok olursa daha iyi uyur. Anne kucağında olup anne sıcaklığını hissetmesi de sakinleşmesine ve uyumasına katkıda bulunur. Saçların temiz olması parazitsiz çekim sağlar
.

EEG tamamen ağrısız ve zararsız bir inceleme yöntemidir. EEG çekilmeye başlamadan önce kafanın belli bölgelerine elektrotlar yapıştırılır. EEG ile akıldan gecen düşünceler okunmaz ve zeka ölçülemez.  EEG nin zararı yoktur, her yaşta insan EEG çekilebilir. EEG DE RADYASYON ETKİSİ YOKTUR ve beyine zarar vermez.

EEG'lerin değerlendirilmesi görsel ve subjektiftir, değerlendiren kişinin tecrübesi ve bilgisi önem taşımaktadır.

İRT: 0532 731 43 85

EEG ÜNİTESİ

EEG beynin elektriksel faaliyetini incelemek ve yorumlamak amacı ile yapılan bir tetkiktir. Küçük elektrotların bir tür jel yardımı ile saçlı kafa derisine yerleştirilmesi ve bir bilgisayar yardımıyla beyinin elektriksel aktivitesinin kaydedilmesi suretiyle yapılır. Nörolog tarafından değerlendirilir ve EEG Traseleri bilgisayardan çıktı alınır .

YAŞAM TIP MERKEZİ EEG BÖLÜMÜ: 0532 731 43 85

ADRESİMİZ

HATBOYU CAD. LOKMAN HEKİM SOK. NO:10/A PENDİK  / İSTANBUL

TELOFONUMUZ

+90 0216 491 35 07 +90 0216 491 35 08

FAKSIMIZ

+90 0216 354 09 78


http://www.eeguzerine.com/

29335 defa izlendi

Bu posta henüz yorum yazılmadı.

EEG

EEG

Profilim

Blogum

Arşiv

Web Sitelerim

eeg uzerine

Foto Galerilerim

eeg

Uzerine.com  ©2005 Uzerine.com
Ana Sayfa | Bize Ulaşın | Gizlilik Sözleşmesi | Kullanım Şartları | Üye Girişi