EEG KİMLERE ÇEKİLİR

#

Per, 08 Kas 2012 09:37:20

YeniDoğan - Çocuk - Erişkin EEG ÇEKİM MERKEZİ
Tüm EEG 'lerde UYGULANMAKTADIR...

7 /24 - 40 KANALLI DİGİTAL VİDEOLU EEG CİHAZI İLE

http://www.eeguzerine.com/
* RUTİN EEG *****

* UYKU-UYANIKLIK EEG *****

* TÜM GECE VİDEO EEG *****

* GECE 1-2 SAATLİK EEG


* EVDE EEG ÇEKİMİ *****

EEG SONUÇLARI: RAPOR + CD + KAĞIT DÖKÜMAN ŞEKLİNDE VERİLMEKTEDİR.

Bağdat cad. No:359/A Kat :4 Daire :8 Şaşkınbakkal -kadıköy/İstanbul


İRTİBAT EEG: 0532 731 43 85 

İDEAL EEG

Bağdat cad. No:359/A Kat :4 Daire :8 Şaşkınbakkal /İstanbul
- 0532 731 43 85

TANI YÖNTEMLERİ VE EEG

Epilepsi hastalığının tedavisinde nasıl bir yol izleneceği, hangi ilacın kullanılacağı, tedavi süreci ve tedavi sonrası hakkında hastaya bilgi verebilmek için epilepsinin nedenini bulmak ayrı bir önem taşıyor. Bu nedenle epilepsi hastasına bazı tetkiklerin yapılması mutlaka gerekiyor. Epilepsi tanısı için kimi zaman hastanın sadece nöbet öyküsünü dinlemek ve bazı laboratuvar incelemelerinden yararlanmak yeterli oluyor. Ancak bazı hastalarda, beynin incelenmesi amacıyla ileri teknoloji seviyesindeki tanı yöntemlerinden de yararlanmak gerekiyor.

Günümüzde epilepsi teşhisi ve tedavisinin yönlendirilmesinde kullanılan en önemli yöntem olarak tanımlanan EEG (Elektroensefalografi) yöntemiyle ilgili ?EEG beyin hücrelerinden çıkan elektrik akımlarının yazdırılması esasına dayanıyor. Beynin belli bölgelerinden çıkan akımlar bilgisayarda kaydediliyor ve inceleniyor. EEG`nin yapılmasındaki amaç, hangi beyin bölgesinin ne tip bozuk elektrik yaydığının görülmesi ve takip edilmesidir. EEG ile sorunun merkezi beyinden mi yoksa beyin kabuğundan kaynaklandığını görebiliyor ve buna göre uygun ilacı verebiliyoruz.?

Ancak bazı hastalarda nöbetler ilaçlarla kontrol edilemiyor, bu durumda hangi ameliyat tekniğine başvurulması gerektiğini tespit etmek amacıyla, beyin dalgalarıyla eşzamanlı olarak hastanın görüntüsünün videoya kaydedildiği EEG Monitorizasyon`dan yararlanılıyor.

EEG NEDİR?,EEG NASIL ÇEKİLİR?,EEG ÇEKİMİ KAÇ DAKİKA SÜRER,EEG ÇEKİMİ ZARARLIMI?,BEBEKLERDE EEG ÇEKİMİ NASIL YAPILIYOR?,EPİLEPSİ EEG İLE ANLAŞIR,

4430 defa izlendi

Bu posta henüz yorum yazılmadı.

EEG

EEG

Profilim

Blogum

Arşiv

Web Sitelerim

eeg uzerine

Foto Galerilerim

eeg

Uzerine.com  ©2005 Uzerine.com
Ana Sayfa | Bize Ulaşın | Gizlilik Sözleşmesi | Kullanım Şartları | Üye Girişi