EEG (Elektroensefalografi), Hangi hastalıklar..

#

Çar, 24 Tem 2013 09:23:33

RUTİN EEG

UYKU EEG

UYKU-UYANIKLIK EEG

TÜM GECE EEG

VİDEO EEG

EVDE EEG ÇEKİMİ (RUTİN EEG , UYKU EEG, TÜM GECE EEG, VİDEO EEG)

bilgi ve randevu için 0532 731 43 85 

EEG RAPORLARI: Çocuk EEG'leri Çocuk Nöroloji Hekimi tarafından Rapor edilmektedir.

Sonuçlar: EEG Raporunun yanında tüm çekimin CD'si ve Kağıt dökümanları (traseler) verilmektedir.

EEG çekimlerimizin kalitesi, tüm Çocuk nöroloji ve Yetişkin nöroloji Hekimleri tarafından referans gösterilmektedir. Özellikle de Çocuk nöroloji hekimleri EEG çekimlerimizi beğendiklerini yazılı ve sözlü olarak bildirmekte, Çocuk ve Bebek EEG'si, alanında deneyimli bir ekip tarafından icra edilmektedir. Bu konuda yıllardır hizmet veren ekibimiz, bazen saatler süren bebek ve çocuk EEG'sini büyük bir özveri ve sabırla gerçekleştirmektedir.

İstanbul'un tüm ilçelerinde ; Anadolu Yakası ve Avrupa yakası fark gözetmeksizin Hizmet vermekteyiz. İstanbul çevresindeki iller (Sakarya, Kocaeli, Yalova) ve Ankara, İzmir gibi illerde de EVDE EEG çekim Hizmetimiz vardır.

Alanında en iyisi olan Elektronörofizyoloji(EEG-EMG PSG) teknisyen arkadaşlarımızla dilerseniz anlaşmalı hastanelerimizden yada Hasta EVİNDE ÇEKİM Hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

EEG ÇEKTİRMEDEN ÖNCE MUTLAKA İNTERNET SİTEMİZİ ZİYARET EDİN, BİLGİ EDİNİN:

www.eeguzerine.com


İRTİBAT EEG: 0532 731 43 85 - 0216 392 14 14

 

* RUTİN EEG

* UYKU-UYANIKLIK EEG

* TÜM GECE EEG

* GECE 1-2 SAATLİK EEG

* EVDE EEG ÇEKİMİ 

Tüm EEG'lerde %50 indirim

* Hastanelerin Yoğunbakım, acil, Yatan hasta servislerinde EEG Çekimleri Yapılır.

Bünyesinde, çağdaş standartlara uygun iki adet 40 kanallı dijital videolu EEG cihazı mevcuttur. Merkezimizde Çocuk ve Bebek EEG'si ile birlikte Yetişkin EEG'si oldukça deneyimli bir ekip tarafından icra edilmektedir.

Bebek EEG'sinde, çekim için bebekleri uyutmak hemen hemen zorunlu bir durumdur. Ancak beyin aktivitesini olumsuz etkilememesi ve yanlış sonuçlar vermemesi için, anestezik ajanlar kullanmamaktayız. Bu konuda yıllardır gündüz ve gece EEG çekimleriyle hizmet veren ekibimiz, bazen saatler süren bebek ve çocuk EEG'sini büyük bir özveri ve sabırla gerçekleştirmektedir.

EEG RAPORLARI: Çocuk EEG leri,  Çocuk Nöroloji Hekimi tarafından rapor edilmektedir.

Sonuçlar: EEG Raporunun yanında tüm çekimin CD'si ve Kağıt dökümanları da verilmektedir.

* Hastanelerin Yoğunbakım, acil, Yatan hasta servislerinde EEG Çekimleri Yapılır.

 EEG çekimi hakkında Ayrıntılı bilgi ve danışma; tüm soru ve önerileriniz için bizleri arayabilirsiniz....:Bilgi-Danışma ve Randevu-İletişim - EEG Üzerine
                                           0532 731 43 85   ve    info@eeguzerine.com

0532 731 43 85

EEG ÜZERİNE HERTÜRLÜ BİLGİYİ www.eeguzerine.com SİTEMİZDE BULABİLRSİNİZ.

www.eeguzerine.com

EEG LABORATUVARI İSTANBUL

  • EEG nedir?

Elektroensefalografi (EEG), beyin elektrik dalgalarının saptanması için kullanılan bir testtir. Epilepsi hastaları ve nöbet bozukluklarında beynin elektriksel aktivitesinin değerlendirilmesi amacıyla kullanılır.

EEG' de elektrod denilen kablolarla kafa üzerindeki çok sayıda noktadan kayıt alınır. Kalp elektrosuna (EKG) benzetilebilir.

  • Hangi hastalıklarda EEG istenir?

Epilepsi hastalarının tanı ve takibi: Epilepside EEG'nin amacı tanının desteklenmesi, sınıflanması, beyin lezyonunun olup olmadığının araştırılması ve epilepsi hastalarının izlenmesidir.

Şuur kaybı, baygınlık gibi durumlarda epilepsi ile ayırıcı tanı yapılması

Bebek ve çocuklarda, yaşa uygun beynin elektriksel olgunlaşmasının değerlendirilmesi

Beynin iltihabi hastalıkları (ensefalit)

Psikiyatrik bazı değerlendirmeler

Nadir bazı beyin rahatsızlıkları (SSPE, zehirlenmeler?)

  • EEG nasıl yapılır?

EEG işlemi bu konuda eğitim almış EEG teknisyeni tarafından yapılır. EEG teknisyeni tarafından yapılan işlemde, kafada, saçlı deri üzerinde EEG elektrodlarının yerleştirileceği noktalar belirlenir. Daha sonra genelde 20-25 kadar küçük metal elektrodlar yerleştirilir. Elektrodların parazitsiz kayıt alabilmesi ve çekim süresince sabit kalması için "pasta" adı verilen özel bir madde ile saçlı derinize sabitlenir. Bu madde yıkanınca tamamen temizlenir. EEG gözleriniz kapalı halde ve rahat bir konumdayken yapılır. Oturarak veya uzanarak çekim yapılabilir. Genellikle aralıklı ışık uyaran ve hızlı nefes alıp verme şeklinde ek aktivasyon yöntemleri rutin olarak kullanılır. Bu aktivasyon yöntemleri, normalde görülmeyen beyin dalgalarının görülebilir hale gelmesini sağlayabilir.

  • EEG çekiminde uygulanan aktivasyon yöntemleri

Göz açıp kapama: Görsel uyarılarla beynin elektrik aktivitesinde ortaya çıkan normal değişiklikleri görmek için yapılır.

Derin ve hızlı nefes alıp verme (Hiperventilasyon) : Bütün EEG laboratuvarlarında kullanılır. Aç karnına hiperventilasyon yapılırsa farklı bulgular saptanabilir. Bu nedenle hastaların EEG çekimlerinin tok karnına yapılması gerekir. Bu işlem erişkinler ve yapabilecek yaşta olan çocuklara uygulanır.

Işık uyarı (fotik stimülasyon): Saniyede 1-30 kez tekrarlanan flaş uyarısı ile beyin dalgalarındaki değişimler izlenir.

EEG ÜZERİNE HERTÜRLÜ BİLGİYİ www.eeguzerine.com SİTEMİZDE BULABİLRSİNİZ.

www.eeguzerine.com

EEG LABORATUVARI İSTANBUL

Uyku: Her EEG çekiminde normalde uygulanmaz. Erişkinlerde çekim öncesindeki gece hasta uykusuz bırakılarak çekime gelerek; "uykusuzluğun" anormal dalgaları görünür hale getirmesinden yararlanılır. Tüm gece uyku EEG, gündüz 1-2 saatlik uykuda EEG çekimi yapılabilir. Bebek ve çocuklarda ise uykuda EEG çekimi günlük uygulanan bir yöntemdir.

  • EEG çekimi için nasıl bir hazırlık gereklidir?

Başınızın temiz olması, saçınızda jöle, sprey gibi maddelerin olmaması gereklidir.

Küpe, hızma gibi metal takıların çıkarılması; yoğun krem veya makyajın çekim sırasında silinmesi gerekecektir.

Çekim sırasında tok olmanız önemlidir.

Üzerinizde rahat bir kıyafet olmasını, sıkan-terleten giysiler giymemenizi öneririz.

Hekiminiz tarafından uyku EEG veya uykusuzluk aktivasyonlu çekim istendiyse, bir gece öncesinde uykusuz kalmanız gerekir. Bu konuda teknisyenimizden detaylı bilgi almanız yararlı olacaktır.

Kullandığınız ilaçları normal zamanında almalısınız ancak çekim öncesinde teknisyene veya raporu hazırlayacak hekime mutlaka bilgi veriniz.

  • EEG çekim süresi ne kadardır?

Hekimler tarafından aksi istenmedikçe, erişkinlerde EEG kayıt süresi 20-30 dk? dır. Uyku EEG ve çocuk EEG'de süreler farklıdır. Çekimden önce elektrodların yerleştirilmesi de 15 dakika kadar sürer. Çekime gelirken 1 saatlik bir süreyi planlamanızı öneririz.

  • EEG'nin bir zararı var mıdır?

EEG sırasında sadece beyin elektrik dalgalarının kaydı yapılır. Vücuda elektrik verilmez. Herhangi bir ışın almak da söz konusu değildir.

  • Video EEG nedir ve niçin kullanılır?

EEG çekimi sırasında eşzamanlı video kaydı yapılmasıdır. Burada amaç daha çok şüphelenilen bazı hareket veya nöbet benzeri durumların, eşzamanlı EEG değişiklikleriyle karşılaştırılmasıdır.

ANASAYFA İÇİN TIKLAYIN  www.eeguzerine.com SİTEMİZDE BULABİLRSİNİZ.

www.eeguzerine.com

Tüm EEG ÇEKİMLERİNDE UYGULANMAKTADIR...

EEG LABORATUVARI İSTANBUL

  • EEG raporu nasıl hazırlanır?

Teknisyen tarafından yapılan EEG çekimi nöroloji uzmanı tarafından incelenerek detaylı bir rapor hazırlanır. Rapora EEG sayfa örnekleri ve gerektiğinde CD kayıtları da eklenerek hastaya verilir.

.
.
,
,
,
,
,
,
,
.
,
,
,
.
.

Rutin EEG

Adres

:

Hatboyu cad. Lokman Hekim Sok. No:10/A
Pendik / ISTANBUL

Mobil

:

+ 90 532 731 43 85

Tel

:

+ 90 216 491 35 07

Fax

:

+ 90 216 354 09 78

Bilgi ve Randevu için telefon: 0532 731 43 85

40437 defa izlendi

Bu posta henüz yorum yazılmadı.

EEG

EEG

Profilim

Blogum

Arşiv

Web Sitelerim

eeg uzerine

Foto Galerilerim

eeg

Uzerine.com  ©2005 Uzerine.com
Ana Sayfa | Bize Ulaşın | Gizlilik Sözleşmesi | Kullanım Şartları | Üye Girişi