UYKUDA EEG NASIL ÇEKİLİR

#

Cmt, 16 Kas 2013 09:28:18

UYKU EEG :

Klinik olarak  Epilepsi düşünülen ancak RUTİN EEG tetkikinde   (uyanıklık halinde 20 dakika süreyle yapılan EEG) yeterli bilgi vermediği durumlarda, gündüz veya gece  1-2 saat süreyle, gerektiğinde tüm gece yapılan aktivasyon yöntemlerinden   uyku  EEG si çekilir. Özellikle rutin EEG nin yetersiz kaldığı küçük çocuklarda uyku EEG si sıklıkla başvurulan bir yöntemdir. Uyku deprivasyonu sonrası uyanıklık ve uyku sırasında yapılan EEG tetkiklerde biyoelektrik patolojinin ortaya çıkma oranı artmaktadır. 

UYKU-UYANIK EEG :Kısa süreli olarak en az bir uyku siklusunu (40 dakika)  görecek şekilde veya gece uykusunda yapılmaktadır. 

Gündüz uyku EEG si için hastanın gece UYKUSUZ kalması gerekiyor. 


UYKUSUZLUK gibi vücut direncini etkileyen olaylar nöbet eğilimini arttırdığı için; EPİLEPSİ HASTASININ UYKUSUZ KALMAMASI GEREKİYOR.

Gece normal uykuda(1 saat veya tüm gece) yapılan tetkikin fizyolojik şartlarda ve etik açıdan en uygun yöntem olduğunu ayrıca yeterli bilgi sağlama bakımından da en etkili yöntem olduğunu vurgulamak gerekir.

EEG LABORATUVARI

RUTİN EEG
UYKU -UYANIKLIK 
TÜM GECE EEG veya GECE 1-2 SAATLİK EEG
ÖZEL EVDE EEG

EEG:

EEG tamamen ağrısız ve zararsız bir inceleme yöntemidir. İşlem can yakmaz. Hastaya elektrik verilmesi söz konusu değildir. EEG çekilmeye başlamadan önce kafanın belli bölgelerine elektrotlar yapıştırılır. EEG ile akıldan gecen düşünceler okunmaz ve zeka ölçülemez.  EEG nin zararı yoktur, her yaşta insan EEG çekilebilir. EEG DE RADYASYON ETKİSİ YOKTUR ve beyine zarar vermez.

EEG İLE İLGİLİ HERTÜRLÜ BİLGİYİ www.eeguzerine.com SİTEMİZDE BULABİLRSİNİZ.

www.eeguzerine.com

EEG LABORATUVARI

  EEG beynin elektriksel aktivitesini bozan her türlü hastalığın tanısında kullanılabilir. EEG`nin yapılmasındaki amaç, hangi beyin bölgesinin ne tip bozuk elektrik yaydığının görülmesi ve takip edilmesidir. EEG ile sorunun merkezi beyinden mi yoksa beyin kabuğundan kaynaklandığını görebiliyor ve buna göre uygun ilaç veriliyor.

 Normal EEG epilepsi olmadığını göstermez veya anormal EEG de her zaman epilepsi demek değildir.  Epilepsi hastalığı tanısının konulmasında en önemli tetkik EEG dir. Bilgisayarlı beyin tomografisi (BBT) ve magnetik rezonans incelemesi (MRI) epilepsi nöbetlerine neden olan olayların ortaya konmasında yardımcı olabilir. .

EEG ÖNCESİ HAZIRLIK

Erişkinlerde özel bir hazırlık aşaması gerekmemekte saçın bir gün önceden yıkanmış olması yeterli olmaktadır. (Saça sprey, jöle vs. sürülmemesi)
Uyku EEG sinde erişkinlerin uykusuz kalması gerekmektedir. Bu konuda çekim yapan teknisyenle görüşerek çekim saatine göre kaç saat uykusuz kalması gerektiğinin bilgisini almalıdır.


Küçük bebeklerde bebeği hareketsiz tutmak zor olduğu için uyanık EEG çekilemez. Randevuya geleceğiniz günün gecesi çocuğunuzu her zamankinden geç yatırıp erken kaldırın. Hastaneye gelirken yolda uyumamasına dikkat edin.

Bebeğin uykusuz bırakılarak o saatte doğal uykuda olması yeğlenmektedir. Karnı tok olursa daha iyi uyur. Anne kucağında olup anne sıcaklığını hissetmesi de sakinleşmesine ve uyumasına katkıda bulunur. Saçların temiz olması parazitsiz çekim sağlar.EEG'lerin değerlendirilmesi görsel ve subjektiftir, değerlendiren kişinin tecrübesi ve bilgisi önem taşımaktadır.

EEG ÜZERİNE HERTÜRLÜ BİLGİYİ www.eeguzerine.com SİTEMİZDE BULABİLRSİNİZ.

www.eeguzerine.com

EEG LABORATUVARI İSTANBUL

EEG LABORATUVARI

,

EEG LABORATUVARI İSTANBUL

,40 KANALLI DİGİTAL VİDEOLU EEG CİHAZI İLE
Tüm EEG 'lerde  YÜZDE 50 İNDİRİM UYGULANMAKTADIR...
http://www.eeguzerine.com/

0532 731 43 85

RUTİN EEG

UYKU EEG

UYKU UYANIKLIK EEG

TÜM GECE EEG

HASTA EVİNDE EEG

!!! EEG İÇİN TÜM GECE UYKUSUZ KALMAYA SON !!!

Hastanın uyku saatinde veya gece istediğiniz saatte EEG çekim hizmetini sağlıyoruz.

7/24 EEG ÇEKİMLERİ YAPILMAKTADIR.
 

Alanında en iyisi olan Elektronörofizyoloji (EEG-EMG PSG) teknisyen arkadaşlarımızla dilerseniz anlaşmalı hastanelerimizden yada Hasta EVİNDE EEG ÇEKİM Hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.
 
EEG ÇEKTİRMEDEN ÖNCE MUTLAKA BİZİ ARAYIN, BİLGİ EDİNİN
 
EV ÇEKİMLERİNDE %50 indirim Uygulanmaktadır....
 

İletişim
 

Bilgi ve Randevu için;

Tel:0 216 392 14 14

Mobil: 0 532 731 43 85

www.eeguzerine.com

28204 defa izlendi

Bu posta henüz yorum yazılmadı.

EEG

EEG

Profilim

Blogum

Arşiv

Web Sitelerim

eeg uzerine

Foto Galerilerim

eeg

Uzerine.com  ©2005 Uzerine.com
Ana Sayfa | Bize Ulaşın | Gizlilik Sözleşmesi | Kullanım Şartları | Üye Girişi